Úvod »SLOVENSKÉ KNIHY»Krimi, Detektívky » Boss všetkých bossov - Mikuláš Čermák


        

Boss všetkých bossov - Mikuláš Čermák

Gustáv Murín

 

Číslo produktu: 140
Výrobca: PT
EAN kod: 9788081140525
bežná cena 11,90 €
Vaša cena bez DPH : 10,27 €
Vaša cena s DPH (10 %):
11,30 €

*

Toto je príbeh muža, ktorý robil všetko inak a predsa skončil predvídateľne. Mikuláš Černák je výnimočná postava zločinu na Slovensku, najobávanejší mafián svojej doby, na ktorom sa názorne ukazovali vzostupy a pády politickej scény Slovenska, biedy i výhry justície a radikálne zmeny spoločenského pozadia zločinu.

Černák bol a je v histórii slovenského zločinu výnimočný. Jeho postava vysoko vytŕča nad ostatnými počtom vrážd s ním spájaných, výnimočnými sebaobrannými reakciami spoločnosti od vzoprenia sa podnikateľov Karcela aj Mojžiša až po zmenu zákona o väzbe a využití nových prostriedkov súdneho procesu od chránených svedkov až po videokonferencie ich výpovedí. Výnimočná je aj jeho priama konfrontácia s vtedajším premiérom Slovenska, manévre prokuratúry, aby ho udržali vo väzbe, zrada jeho najbližších i absurdné príklady žien schopných obdivovať ho či okázalo prehliadať jeho beštiálne činy.

Svoju kandidatúru na hlavu zločineckého podsvetia Černák nikdy nahlas neohlásil a tak Tóth a jeho panďácky gang na juhovýchode Slovenska nemusel tušiť, že sú medzi prvými na zozname jeho mocenských ťahov. Ani všemocný košický boss Holub netušil, že ide na stretnutie s Černákom v bratislavskom hoteli Danube, ako do pasce. A Černák dokázal nájsť jeho lojálneho následníka medzi jeho najbližšími ešte kým Holub žil. Východ Slovenska bol tak prekvapivo rýchlo dobytý. Na juhu sa mu podriadil brutálny násilnícky Pápay, ktorému pomohol zbaviť sa predošlého bossa Šipoša. Pre spriaznený gang bratov Mellovcov (prepojený s dubnickým Ošom Kucmerkom) vyčistil juhozápad Slovenska od „Tigra“ Novotného. Na severozápade s centrom v Žiline nechal na prospech Malého Fera Salingera, s ktorým zdieľal nielen záľubu v chove tigrov, na jeden šup streleckým cvičením na pravé poludnie zlikvidovať bossa Gorilu. Na severovýchode si veľmi dobre rozumel s popradským bossom Reichelom a výtečníkmi z Kežmarku. Kým nad inými impériami slnko nikdy nezapadalo, nad touto ríšou zla sa nemala nikdy zdvihnúť temná noc násilia a strachu.
...

NmQyY